گزارش تشکیل مجمع عمومی سالانه
نویسنده : زیرنظر مدیریت کانون سردفتران و ذفتریاران بازنشسته - ساعت ٦:٥۳ ‎ب.ظ روز ٢٩ فروردین ۱۳٩٢
 

 

 

 

 

                                                      بسمه تعالی

    گزارش تشکیل مجمع عمومی سالانه کانون سردفتران و دفتریاران بازنشسته

بر حسب دعوت به عمل آمده از طریق روزنامه اطلاعات جلسه مجمع عمومی سالانه کانون سردفتران و دفتریاران بازنشسته روز 26 / 1 / 92 در محل این کانون ( خیابان شهید مطهری خیابان ش علی اکبری خیابان ش صحاف زاده پلاک 38 ) تشکیل گردید و جمع کثیری از اعضاء در جلسه مزبور حضور یافتند .

جلسه با قرائت آیاتی از قرآن کریم و ذکر مصائب اهل بیت (ع ) و خواندن اشعاری در تعزیه شهادت صدیقه طاهره ( س ) آغاز شد . سپس آقای پرویز محمدی نایب رئیس این کانون ضمن سخنانی آگاهی بخش به پاره ای از اقدامات انجام شده و در دست انجام اشاره کرد آنگاه آقای مهدی ایرانمنش ( بازرس کانون ) گزارش لازم را ارائه نمود . پس از آن جهت انتخاب یک عضو دفتریار بازنشسته برای هیات مدیره ، رای گیری به عمل آمد و به اکثریت آراء آقای محمود علی سیروس دفتریار باز نشسته دفتر 111 تهران انتخاب گردید .

در پایان آقای دکتر محمد شیخ الرئیس کرمانی به سخنرانی پرداخت و در سخنرانی خود به شان و مرتبه لایق سردفتری اشاره نمودو ضرورت احترام به سردفتران و دفتریاران بازنشسته و حسن استفاده از آنان را گوشزد کرد .

ایشان ضمن یادآوری شهادت حضرت زهرا ( س ) متذکر شد که زندگی اخلاقی ، اجتماعی خانوادگی و مبارزاتی آن حضرت باید برای ما اسوه والگو باشد ، بخصوص زندگی مبارزاتی آن قهرمان بانو که سرمشقی گویا و پند آموز برای همه کسانی است که به اقامه حق و مقاومت در برابر باطل اعتقاد دارند و در صورت عدم امکان مبارزه مثبت، مبارزه منفی را تعطیل نمی کنند . 

آقای دکتر شیخ الرئیس افزود تاسیس کانون سردفتران و دفتریاران بازنشسته با نیت خیر وقصد قربت بوده است و برای پدیدآورندگان هزینه بسیار وصرف وقت فراوان و درد سر زیاد داشته و دارد و از هیچ جنبه چه فکری ، چه مالی ، چه عملی و چه تشویقی ، از احدی همکاری و همیاری ملاحظه نمیشود و این مایه تاسف است ، چه تاسفی از این بالاتر که افراد سود جو و فرصت طلب برای کسب منافع نا مشروع ، همفکری و همکاری کنند و متحد گردند ولی اهل صدق و صفا و خدمت بی ریا را یار و یاوری نباشد .

دکتر در پایان گفت ، منظور از تاسیس این نهاد این بوده که بازنشستگان سردفتر و دفتریار مرکز مستقلی بدون وابستگی به جائی دیگر داشته باشند که بتوانند تبادل افکار ومعلومات نمایند و از تجربیات و دانش خود جامعه را بهره مند سازند و با درایت از حقوق شرعی و قانونی خود بی واهمه دفاع کنند .

شایسته است بازنشستگان محترمی که از وابستگی های گروهی و باندی منزه هستند با کانون سردفتران و دفتریاران بازنشسته همکاری فرموده مسئولیت وجدانی و ایمانی خود را ایفاء نمایند .

جلسه با تشکر از حضّار محترم و صلوات بر محمد  و آل محمد (ص ) خاتمه یافت .

                                          روابط عمومی کانون سردفتران و دفتریاران بازنشسته